VIDEO/ Kur arbitri bën portierin, devijon topin që shkonte drejt portës së boshatisur

0

Një episod i pazakontë është regjistruar në kampionatin e Meksikës gjatë sfidës mes Cruz Azul dhe Toluca. Vendasit triumfuan me shifrat 3-2, megjithëse rezultati mund të ishte më i thellë. Arbitri Oscar Macias është kthyer në portier për Toluca-n, teksa në një aksion nga Cruz Azul devijon jashtë topin që po shkonte drejt portës së boshatisur.

Lojtarët vendas kanë reaguar menjëherë për këtë moment aspak të bukur, ku shohin fatin të bëjë lojra me ta. Por gjithsesi gjyqtari i takimit nuk e pa aspak veten si fajtor në mohimin e këtij goli, duke lënë lojën të vazhdojë normalisht dhe duke u justifikuar me faktin se ishte duke dalë jashtë zone në momentin që devijoi topin./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.