VIDEO/ Kritikat për rastet e humbura të Myrto Uzunit te Kombëtarja, lojtari i Arsenalit gabon me portën e boshatisur

Humbja e rasteve të pastra për shënim mund të ndodhin edhe nga lojtarët e niveleve të larta. Shumë kritika ka marrë Myrto Uzuni në ndeshjet e luajtura me Kombëtaren, për shkakun e shpërdorimit të disa mundësive të pastra shënimi. Megjithatë ky nuk është tregues për aftësitë e lojtarit pasi momente të tilla mund t’i ndodhin kujtdo.

Një situatë e vështirë për t’u përjetuar ishte edhe për Martinelin. Me portierin e Manchester City që kishte dalë nga porta dhe me kuadratin e zbrazur, futbollisti i Arsenal bëri më të vështirën për të dërguar sferën jashtë. Për më tepër, topçinjtë e pësuan në minutën e fundit dhe humbën ndaj Manchester City. /Sport Ekspres/

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sport Ekspres (@gazeta_sport_ekspres)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online