VIDEO/ Juventusi triumfon në derbin e Torinos, bardhezinjtë ndjekin Milanin dhe Interin në renditje

Derbi i Torinos ka përfunduar me triumfin e Juentusit. Bardhezinjtë mposhtën me rezultatin 2-0 Torinon, duke marrë tre pikë mjaft të vlefshme në Serinë A. Goli i parë u shënua në minutën e 47, atëherë kur Gati e dërgoi topin përtej vijës fatale pas disa tentativave të njëpasnjëshme në zonën e “granatave”.

Megjithatë, mbrojtësi Italian duhej të priste disa minuta për festën e tij, pasi miratimi në fund erdhi nga sistemi VAR. Kur kronometri po numëronte minutën e 62-të, Miliku ndëshkoi përsëri Torinon e shënoi golin që vendosi fatin përfundimtar të takimit. Juventusi tashmë ndodhet në vendin e tretë në renditje, duke ndjekur Milanin e Interin në tabelë. Bardhezinjtë kanë vetëm 2 pikë më pak se Interi kryesues./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online