VIDEO/ Juventusi kualifikohet në çerekfinale të Europa League-s, është rruga më e afërt për të siguruar Champions-in

0

Juventusi është kualifikuar në fazën çerekfinale të Europa League-s. Bardhezinjtë kanë mposhtur Freiburg-un me rezultatin 0-2. Vlahovic-i zhbllokoi shifrat në minutën e 45 të takimit, kur me anë të një penalltie e dërgoi topin në rrjetë. Prej nga ai moment gjermanët kanë luajtur me një lojtar më pak, teksa Gulde u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë për prekjen e topit me dorë në zonë.

Në minutën e 95, kur pritej vërshëllima e trefishtë e arbitrit, Chiesa e ndal sërish topin në rrjetë dhe hipotekon fitoren e Juventusit. “Zonja e vjetër” kualifikohet pas rezultatit të përgjithshëm 3-0 dhe tashmë pret fituesin e çiftit Ferencaros-Bayer Leverkusen për të mësuar rivalin e radhës. Europa League mbetet një objektiv i rëndësishëm për Juventusin, që përpos faktit se do i mundësonte mbylljen e sezonit me një trofe, është një mundësi e artë për të siguruar pjesëmarrjen në Champions League edicionin e ardhshëm./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.