VIDEO/ Ibra “show” në San Siro, suedezi shënon dy herë dhe i jep Milanit tre pikët e para

0

Edhe pse 38 vjeç duket se Ibrahimoviç nuk njeh moshë. Suedezi ka shënuar dopietë ndaj Bolonjës, duke i dhuruar kuqezinjve fitoren e parë në Seria A. Pas një asisti të Theo Hernandez në minutën e 35-të, Ibrahimoviç do të hapte sfidën, teksa portjeri i Bolonjës ishte i pafuqishëm për ta ndalur këtë gol. Në minutën e 50-të Ibra do të shënonte golin e dytë për Milanin nga pika e bardhë e penalltisë, si dhe golin e 70-të me Milanin.

Kjo fitore është një ogur i mirë për skuadrën e drejtuar nga Pioli, sepse Milani në shumë e raste e ka nisur me disfatë ndeshjen e parë në kampionat. Sezonin e kaluar, pas karantinës skuadra ishte mjaft kompakte, duke treguar shpresë për një të ardhme mjaft të mirë. Objektivi kryesor i “djallit” është të rikthehet në Champions League, e cila u mungon tifozëve të Milanit që nga viti 2012./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.