VIDEO/ Goli i karrierës! Hulk shkund rrjetën nga goditja e dënimit dhe nuk i jep asnjë shans portierit, shpërthen në festë të çmendur pas shënimit

Hulku po përjeton një rini të dytë në Brazil. Sulmuesi i njohur ka krijuar një marrëdhënie të ngushtë me golin, duke shënuar çdo ditë e më shumë gola të të mrekullueshëm. Hulku ka shënuar kundër Cruzeiro-s golin e tij të karrierës. Goditjet e dënimit janë kthyer në 11 metërsha për të, teksa së fundmi shënon me lehtësi nga gjuajtjet e lira.

Megjithëse në një distancë të konsiderueshme dhe në një kënd të vështirë, lojtari i Atletico Mineiros ia ka dalë të shkundë rrjetën kundërshtare. Goditja e tij ishte mjaft e fuqishme dhe përfundon në trekëndësh, duke mos i dhënë asnjë shans portierit për të ndalur topin. Një gol me vlerë të veçantë për të, gjë që dallohet nga festa e çmendur e Hulkut pas golit./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online