VIDEO/ “Gold Cup” ka çudira! Trajektore e rrallë e topit dhe nuk shënon me portën bosh, mbrojtësit ndaluan së luajturi

“Gold Cup” është emri i një tjetër turneu që po zhvillohet për Kombëtaret në Amerikë. Mes emrave më të njohur renditet Kanada, Meksika, Kosta Rika dhe USA, ndërsa shpeshherë golat dhe rastet pikante nga këto përballje shpërndahen gjerësisht në rrjetet sociale. Për shkak të nivelit më të ulët se kompeticionet e tjera që jemi mësuar të shohim nga Kombëtaret ndodhin edhe gafa të mëdha.

Kështu El Salvadori arriti që të fitonte në shifrat 0-2 kundër Trinidad Tobago, ndërsa goli i dytë ishte vërtet i veçantë. Pas një gjuajtje nga distancë topi mori trajektore të çuditshme dhe përplaset në shtyllë për të dalë nga porta, ndërsa lojtari i El Salvadorit që ndodhej i vetëm me portën e boshatisur nuk ka arritur të dërgojë topin në rrjetë.

Me shumë fat sfera përfundoi te Ëalmer Martinez që nuk kishte tjetër zgjidhje përveçse sëhnonte në një kohë që të gjithë mbrojtësit e Trindad Tobago zgjodhën që të ndalonin lojën dhe të shihnin se çfarë do të bënin rivalët e tyre me portën bosh. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online