VIDEO/ Gentian Mezani e nis me fitore te Laçi kundër Bylisit, Teuta e Martinit zhyt në krizë Kukësin

Në ditën e sotme janë luajtur dy ndeshjet e para të javës së 13 në Abisnet Superiore. Laçi i Gentian Mezanit ka arritur të fitojë me shifrat 1-0 ndaj Bylisit. Goli i vetëm është realizuar nga ana e Adelekes në minutën e 40.

Bylisi kërkoi me të gjitha forcat për të barazuar rezultatin në pjesën e dytë, por pa ia arritur qëllimit. Nga krahu tjetër, Kukësi është zhytur në krizë. Verilindorët e Dobit janë mundur nga Teuta e Martinit në shifrat 0-1. Goli i vetëm i ndeshjes u realizua nga Lorenzo Vila në të 60. /Sport Ekspres/

Kukësi-Teuta 0-1 Lorenzo Vila 61′

Kukësi: Halimi, Bytyci, Ferreira, Kardozo, Haxhiu, Kote. Abdu, Ndeca, Basa, Gjelbrim Taipi, Barbosa

Teuta: Qirko, Kotobelli, Kuros, Jazxhi, Gjinollari, E.Vila.  Karabeci, Beqja, Marku, L. Vila, Hebaj

Bylis-Laçi 0-1 Adeleke 40′

Bylisi: Teqja; Trumci, Janku, Damcevski, Lorran; Ruçi, Qoshku; Souza, Qardaku, Lajthia; Kaçorri

Laçi: Dajsinani; Ziko, Turkaj, Velkovski, Roganovic; Ujka, Borysiuk; Spahiu Babatunde, Adeleke; Shkurtaj