VIDEO/ Futbolli në Rusi njihet si “kopshti zoologjik”! E vetmja që nuk kishte ndodhur, gjarpëri ndërpret ndeshjen e elitës

0

Futbolli në Rusi kthehet gjithmonë në qendër të vëmendjes mediatike pasi pushtohet nga kafshë dhe shpend të ndryshëm. Si të ishte një “kopsht zoologjik”, por këtë herë është plotësuar gjithë korniza. Asnjëherë më parë nuk kishte ndodhur që një gjarpër të ndërpriste ndeshjen.

Kjo ka ardhur në ndeshjen mes Akhmat Groznit dhe Sochi. Vetëm në minutën e 7 të takimit, miku i paftuar gjendej në fushë duke i futur panikun lojtarëve. Menjëherë ka ardhur edhe ndërhyrja për ta larguar nga fusha falë një shkopi. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.