VIDEO/ FIFA shpall nominimet, ja kush janë finalistët për golin më të bukur të vitit 2021

0

FIFA ka shpallur nominimet për çmimin Pushkash. Organizata më e madhe e futbollit në botë ka bërë të ditur se cilët janë tre finalistët për golin më të bukur të vitit 2021. Votimet për 11 golat që ishin në garë u mbyllën më datën 17 dhjetor, prej nga ku 3 finalistët janë Erik Lamela, Patrik Schick dhe Mehdi Taremi.

Lamela garon me rrjetën e tundur kundër Arsenalit më 14 mars të vitit që lamë pas, ndërsa Schick për atë realizim mahnitës nga mesi i fushës në Kampionatin Europian. Ndëkrohë Taremi merr pjesë me roveshatën që i shënoi Chelsea-t në Champions League në muajin prill. Fituesi do të shpallet në ceremoninë që do të mbahet nga FIFA më datë 17 janar./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.