VIDEO/ Edi Martini e di sesi mundet Tirana, Teuta fiton dhe bardheblutë ishin me mendjen te Partizani

Teuta-Tirana 1-0 Albion Marku 65′

Me trup në Durrës dhe me mendjen në kryeqytet! Tirana ka humbur ndaj Teutës me shifrat 1-0 në ditën e sotme. Edi Martini tregon edhe njëherë tjetër se e di sesi munden bardheblutë. Durrsakët ishin dukshëm më mirë se kundërshtari i tyre.

Një gol do të shënohej nga ana e Beqjas në fundin e pjesës së parë, por arbitri do ta anulonte me VAR. Në pjesën e dytë ishte sërish Teuta që arriti të shënonte, këtë herë me një goditje nga distanca e Albion Markut. Me topin e devijuar, portieri Bekaj e kishte të pamundur për të reaguar. /Sport Ekspres/

Teuta: Qirko; Kotobelli, Kouros, Jazxhi; Karabeci, Beqja, E.Vila, Marku, Gjinollari; Hebaj, L.Vila

Tirana: Bekaj; Pergjoni, Iseni, Najdovski, Ismajlgeci; Kallaku, Aleksi, Deliu; Xhixha, Patrick, Hasani