(VIDEO) E pabesueshme, Uragani “shtyn” titullin e Kork Sitit!

0

Ishulli Britanik është duke kaluar një situatë aspak të lehtë, pasi Uragani i quajtur “Ophelia” (Ofelia, si personazhi i Shekspirit) po kërcënon “dhunshëm” shumë qytete bregdetare… por jo vetëm.

Dhe, në një situatë alarmante dhe ku dëmet materiale kanë nisur të bëhen të shumta (për fat, ende s’ka në njerëz) festa e titullit për Kork Sitin, skuadrën irlandeze, është shtyrë dhe mund të caktohet sot. Motivi? Tribuna e stadiumit të ekipit në fjalë, “Turners Cross Stadium”, është shembur.

Uragani “Ophelia” ka mbyllur shumë qytete…

Në pritje të restaurimit, ajo pjesë do të mbyllet, teksa ndeshja me Derri Sitin do të zhvillohet ditën e sotme. Korkut i mjafton 1 pikë për t’u shpallur kampion i Irlandës për të 3-tin herë në historinë e tij.

Kork Siti, skuadra e vogel, e quajtur “Armata Rebele”…

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online