Video e mbrëmjes! Çfarë ke ndërtuar Simeone? Sprinti dhe mbrojtja…që të lë pa fjalë!

Në mes të shumë ndeshjeve të zhvilluar në “Champions League” gjatë mbrëmjes së sotme, duhet të ndalemi me patjetër te Lokomotiva Moskë-Atletico Madrid. Ndeshja u mbyll në rezultatin 0-2, falë golave të realizuara nga talenti Felix dhe mesfushorit Partey.

Por video e mbrëmjes, vjen nga një moment i caktuar i ndeshjes. Lokomotiva e Moskës kishte një mundësi të artë për të kapur në befasi dhe kundërsulm kundërshtarin, por harroi se kjo nuk mund të realizohej me lojtarët e drejtuar nga Simeone.

Një punë fantastike e trajnerit që i kishte mësuar lojtarëve sesi të bënin trazicionin e lojës, për t’u kthyer në mbrojtje. Sprint i fuqishëm nga më shumë se 5 lojtarë, që më tepër ngjanin me atlet që i përkushtoheshin vetëm vrapit.

Me kokën ulur dhe shpejtësinë e madhe, arritën që të ktheheshin të gjithë mbrapa në kohën e duhur, duke i shuar çdo ide të gabuar që mund të krijohej në kokën e trajnerit të Lokomotivës së Moskës, për një gol të mundshëm. Ky është edhe momenti më i mirë, që Simeone kuptoi përkushtimin që kanë lojtarët e tij për të mbrojtur fanellën dhe klubin. /Sport Ekspres/

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online