VIDEO/ Drama shkon në 120 minuta, Barcelona ia del kur quhej…e eliminuar

Barcelona kualifikohet në fazën gjysëmfinale të Kupës së Mbretit, teksa kanë mposhtur me rezultatin 3-5 ekipin e Granadës pas 120 minutave lojë. Katalanasit ishin në prag të eleminimit, pasi e shihnin veten në disavantazh 2-0 deri në minutën e 88-të. Goli i Grizmanit rriti euforinë tek Barcelona dhe vetëm 2 minuta më vonë Jordi Alba barazon gjithçka për ta derguar ndeshjen në shtesë.

Në 30 minutat e shtesës, blaugranasit treguan që janë peshën e tyre duke shënuar dhe tre gola të tjerë në portën e Granadës, me anë të Grizman , De Jong dhe Jordi Alba ndërsa kundërshtari shënoi vetëm njhëerë me anë të Fede. Sfida u mbyll me rezultatin 3-5, me Barcelonën që arrin të fitojë dhe pa Mesin. Kjo ishte një ndeshje gati perfekte për Grizman dhe Alba, të cilët shënuan përkatësisht nga dy gola. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/