VIDEO/ Disa gjëra nuk ndryshojnë kurrë! Tifozët nuk e harrojnë tradhëtinë, Figo vërshëllehet në “el clasico“-n e legjendave

0

Futbolli është një nga ato sporte që arrin të deportojë në emocionet e tifozëve, të cilët krijojnë një lidhje tejet të ngushtë me skuadrën e tyre të zemrës. Rivalitetet janë prezente mes klubeve të mëdha dhe tradhëtitë e lojtarëve nuk tolerohen asnjëherë. I tillë ishte edhe rasti i Luis Figos, që la Barcelonën për të firmosur me Realin e Madridit. Një veprim ky që nuk u fal kurrë nga tifozët katalans.

Barcelona dhe Reali janë ndeshur sot në një duel legjendash, ku prezent ishte edhe ish-ylli portugez që mbante veshur fanellën e “galaktikëve”. Pavarësisht viteve të kaluara, disa gjëra nuk ndryshojnë kurrë. Tifozët e skuadrës blaugrana kanë nisur ta vërshëllejnë sa herë që ai binte në kontakt me topin, duke i kujtuar kështu se e shkuara nuk mund të fshihet lehtë për ta./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.