VIDEO/ Dështimi i vitit dhe gabimi fatal i arbitrit, Agim Zeka gjen golin në Holandë

Agim Zeka ka arritur të gjejë golin e parë në Holandë me ekipin e Fortuna Sittard. Pikërisht në një ndeshje Kupe ndaj Den Hagg, atje ku trajneri i ka besuar më tepër talentit shqiptar. Në fitoren me rezultatin 3-0, erdhi goli i fundit i takimit dhe që vulosi historinë e ndeshjes në minutën e 75, pikërisht nga këmbët e talentit shqiptar.

Aktualisht pjesë e Shqipërisë U-21, megjithëse Zeka nuk e ka fituar besimin e plotë të trajnerit në elitën e Holandës. Ndërkohë, kjo ndeshje është përfolur shumë për dy raste të tjera. Për ta nisur me minutën e 4 atje ku lojtari i Den Hagg, Erik Falkenburg ka bërë më të vështirën me portën e zbrazur, pa harruar dhe një ndërhyrje “masakër” të një prej lojtarëve vendas, e shoqëruar vetëm me karton të verdhë. /Sport Ekspres/