VIDEO/ Derbi i vëllezërve mbyllet në paqe, Benevento ndal Lacion dhe zhvlerëson golin fantastik të Imobiles

Ndeshja mes Beneventos dhe Lacios ishte e veçantë për faktin se luhej një derbi në pankinë. Filipo dhe Simone Inzagi, dy vëllezër që për 90 minuta u kthyen në rivalë. Por pavarësisht se Lacio hynte në fushë si pretendente, takimi është mbyllur në paqe me shifrat e barabarta 1-1.

Çiro Imobile ishte i pari që tundi rrjetën, teksa në minutën e 25 shënon një gol fantastik pas harkimit të Milinkoviç-Saviç. Megjithatë në minutën e fundit të pjesës së parë, ishte Skiatarela ai që ktheu sërish baraspeshën, e cila qendroi e tillë deri në vërshëllimën përfundimtare të arbitrit./Halit Delibashi-Sport Ekspres/