VIDEO/ Champions League e çmendur! Lyoni eliminon Manchester City, çudi që nuk kanë fund

0

Çuditë nuk kanë fund në këtë sezon të pazakontë. Një Champions League e çmendur është kjo që po shohim këtë verë. Të mëdhatë janë jashtë dhe gjysmëfinalet tashmë janë me ekipe që nuk e kanë fituar kurrë këtë kompeticion, duke përjashtuar Bajernin e Mynihut.

Barcelona u turpërua mbrëmë me shifrat 2-8, Juventusi u eliminua nga Lioni dhe surpriza ende nuk ka fund. Francezët dërgojnë në shtëpi edhe një tjetër emër të madh si Manchester City, teksa fituan pastër me shifrat 1-3. “Oreksi vjen duke ngrënë” u shpreh trajneri Garcia para ndeshjes dhe duket e nuk kanë qenë thjesht fjalë.

Në atë që dukej si rruga e ferrit për Lyonin, duke pasur parasysh kundërshtarët që e prisnin, francezët kanë treguar se në futboll gjithçka është e mundur dhe të njëjtën surprizë do të kërkojnë edhe ndaj Bajernit./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.