VIDEO/ Bylis fiton kundër Kastriotit në ndeshjen e shtyrë pas kërcënimit të arbitrit, krutanët duken të rënë nga Superiorja

Ndeshja mes Kastriotit dhe Bylisit do të shtyhej pas kërcënimit që kishin marrë arbitrat. Kjo përballje e prapambetur u zhvillua në ditën e sotme dhe përfundoi në shifrat 0-2. Krutanët e nisën në mënyrën më të keqe takimin pasi në të 6 do të ndëshkoheshin me karton të kuq.

Kodra la me 10 lojtarë Kastriotin pas një gjestin antisportiv. Goli i parë i ndeshjes mbërriti nga Kaçorri në minutën e 17 dhe vetëm 20 minuta më vonë, ishte Zhoalison që shënoi golin e dytë për Bylisin me penallti. Pas këtij rezultati, Kastrioti duket i rrëzuar nga Superiorja, ndërsa nga krahu tjetër, ballshiotët janë ende në vallen e mbijetesës. /Sport Ekspres/