VIDEO/ Arbnor Muja përsërit kryeveprën e Theo Hernandez me ndalesë, nga porta e Antëerp te porta e rivalit për të shënuar golin

Arbnor Muja ka gjetur një tjetër gol në Belgjikë, pasi tundi rrjetën në Champions League. Sulmuesi po gëzon një formë të mirë me Antëerp, përpara ndeshjeve që Shqipëria do të zhvillojë në tetor. Në minutën e 90 të takimit, Arbnor Muja ka shënuar golin e katërt në fitoren 4-1 ndaj Eupen.

Lojtari e ka nisur me kontrollin e topit që nga porta e Antëerp, ka filluar me disa driblime ashtu si edhe në rastin kur Theo Hernandez jep spektakël të tillë, por në fund ka pasuar te shoku i ekipit dhe prej andej do të gjente rrjetën, me të vetmin ndryshim nga mbrojtësi i Milanit. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online