VIDEO/ 2 gola në 30 minuta, Rei Manaj shënon në të njëjtën mënyrë me Barcelonën B

Rei Manaj është kthyer që të shënojë me fanellën e Barcelonës B. Katalanasit u përballën kundër Prat në kampionat, ndërsa përballja përfundoi në shifrat 2-2. Sulmuesi shqiptar realizoi në minutën e 51 për t’i dhënë avantazhin e përkohshëm miqëve, duke mos gabuar nga 11-metrat.

Në minutën e 60 do të ishte Neeskens që do të rikthente ekuilibrat. Megjithatë Rei Manaj ka shënuar edhe dopietën personale në të 81-ën, teksa sërish nga “ruleta ruse” nuk ka gabuar për të mposhtur portierin kundërshtar. E kur pritej që ndeshja të mbyllej me fitoren e Barcelonës B, Domi do të barazonte përfundimisht takimin. /Sport Ekspres/