VIDEO/ 2 gola me 2 gjuajtje! Fitore për t’u marrë në studim, Lidsi mund Man.City-n me 10 lojtarë dhe asistin e Ezgjan Alioskit

0

Bielsa ka bërë veprën e radhës me Lidsin në “Premier League”. Këtë herë duke mundur Manchester City-n në shifrat 1-2 në kampionat. Pavarësisht se luajtën me 10 lojtarë pas ndëshkimit me karton të kuq të Cooper që në pjesën e parë, Lidsi ka arritur që të fitojë ndaj gjigandëve të Anglisë.

E gjithë loja ishte në zotërim të Manchester City-t, ndërsa Lidsi i bëri ballë të gjitha sulmeve. Në minutën 91 të ndeshjes, Alioski do të jepte asist fantastik për Dallas që vulosi ndeshjen në 1-2. Statistikat e ndeshjes ishin disi të çuditshme teksa Lidsi ka bërë vetëm dy goditje në portë, ku në të dyja herët është tundur rrjeta. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.