VIDEO/ 15 minuta të tjera për Armando Brojën në Premier League, Chelsea merr fitoren jetike në fund

Chelsea ka arritur të marrë një fitore jetike me përmbysje ndaj Crystal Palace. Vendasit kaluan të parët në avantazh, ndërsa Aubameyang barazoi gjithçka në të 38. Kështu u mbyll pjesa e parë. Ndërkohë në minutën e 75 do të aktivizohej Armando Broja në vendin e Aubameyang, ndërsa Callagher hyri në vendin e Loftus Cheek.

Ishte pikërisht Callagher që i dha fitoren e madhe londinezëve me anë të një goli nga distanca në të 89, duke e mbyllur takimin 1-2. Sa i përket Brojës, sulmuesi shërbeu vetëm për të vendosur në vështirësi rivalët me shpejtësinë e tij, teksa nuk kishte asnjë mundësi për të lënë gjurmë. /Sport Ekspres/