“VAR gaboi në këtë rast”! Bujar Pregja flet për rastin e minutës së 13: Ishte penallti për Laçin që nuk u dha ndaj Erzenit

Erzeni arriti që të fitonte ndaj Laçit në shifrat 1-0. Një moment i komentuar në këtë ndeshje ishte rasti i minutës së 13, ku pas një kthimi të topit të gabuar te portieri, kishte një kontakt në zonë mes gardianit të Erzenit dhe kundërshtarit.

Arbitri e vazhdoi lojën dhe VAR nuk ka ndërhyrë. Ndërkohë për Bujar Pregjën që është i ftuar në “Skaner”, u shpreh se ishte penallti. “Për mua është penallti. VAR ka gabuar që nuk ndërhyri këtu. Portieri ka kapur këmbët e lojtarit kundërshtar. Më shumë se arbitri që ishte larg, gaboi VAR”, tha Pregja. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online