UEFA, 4 ndeshje si provë për të dënuar Skënderbeun

3

Dosja voluminoze prej së cilës është ndërtuar strategjia për dënimin e Skënderbeut ka ndeshje pa fund dhe natyrisht UEFA është munduar të shtojë sa më shumë detaje, qoftë edhe pa vlere.

Megjithatë, janë 4 ndeshje ato të cilat UEFA i konsideron qartësohet të manipuluara dhe janë të gjitha në kupat e Europës. Pikërisht për këto ndeshje vlen dënimi, sepse realisht UEFA nuk ka ndonjë interes të madh të merret me ndeshjet e kampionatit shqiptar apo miqësoret.

KATËR NDESHJET KU BAZOHET KËRKESA PËR DËNIM
– UEFA ka marrë për bazë një numër shumë të madh ndeshjesh, por realisht ka përdorur si armë për dënimin e Skënderbeut 4 ndeshje ndërkombëtare.
1. Crusaders-Skënderbeu (21/6/2015)
2. Dinamo Zagreb-Skënderbeu (25/8/2015)
Sporting CP-Skënderbeu (22/10/2015)
Skënderbeu-Lokomotiv Moska (10/12/2015)
Në të gjitha këto ndeshje ka pasur baste të pajustifikuara në aspektin sportiv, që kanë shkuar totalisht kundër Skënderbeut jo vtëm para ndeshjes, por edhe jashtë saj. Bastet për shumë gola, sidomos në fund të takimeve, kanë qenë në sasi tërësisht anormale në tregun e basteve anembanë botës.

You might also like
3 Comments
 1. EKVIS says

  SKENDERBEU-KAMPION!!-TE DENOHESH PA BERE ASNJE NEKAT ASNJE SHITJE APO BLERJE NDESHJEJE-ESHTE NJE SUPER KRIM UEF-JAN-..ATA QE E BENE KETE SUPERKRIM PA ASNJE FAKT KONKRET POR ME HAMENDJE PSIKOPATESH –KURE NUK DO TE JENE TE QETE-AS NE RRUGE AS NE GJUME–MALLKIMI I ZOTIT DHE TIFOZERISE KORCARE DO TI NDJEKE HAP PAS HAPI PERJETESISHT–ASKUSH SMUND TI MBROJE DJAJTE E VESHUR ME TE ZEZA ATA DJAJ QE U TMERRUAN NGA ECJA SUOERFANTASTIKE E NJE EKIPI TE VRISHTE QE TRONDITI NGA THEMELET SKENEN E FUTBOLLIT EUROPJAN-ME FURINE MAHNITSE TE TIJ-DUKE PRISHUR PLANET E KETYRE DJAJVE TE ZINJ NE FUSHEN E VLERTE–ASKSUH SMUND TE NA DENOJE PADREJTESISHT-ASKUSH SMUND TE NA HAJE HAKUN DJERSEN DHE GJAKUN E DERDHUR NE FUSHE-KRIMINALISH–KRIMI UEFAJN DO TE MARRE NJE PERGJIGJE TE MERITUAR-..RROFTE SKENDERBEU YNE FANTASTIK–NE JEMI KAMPIONE ME SUPERMERITE -GABIMI YNE I VETEM ISHTE SE SHKAUM SHUME PERPARA DHE PRISHEM DESHIRAT KRIMINALE TE DISA-DJAJVE TE ZINJ UEFJANE=..NE NUK JEMI VETEM ME NE ESHTE E GJITHA BOTA E PASTER E FUTBOLLIT EUROPJAN//NE BEME CMENURITE E PADEGJUARA DERI ME SOT NE SHQIPERI DHE EUROPE PRANDAJ U DENUAM–PA ASNJE FARE FAJI APO MEKATI–SKENDERBU DO TE JETOJE-.

 2. EKVIS says

  SKENDERBEU KAMPION!–TE DENOHESH PA BERE ASNJE MEKAT ASNJE SHITJE APO BLERJE NDESHJEJE -ESHTE NJE SUPERKRIM-UEFJAN-..ATA QE BENE KETE SUPERKRIM MAKABER NDAJ NESH PA ASNJE FAKT KONKRET POR ME HAMENDJE PSIKOPATESH-KURRE NUK GJEJNE QETSI -AS NE RRUGE -AS NE GJUME-MALLKIMI I ZOTI DHE TIFOZERISE KORCARE DO TI NDJEKE HAP PAS HAPI PERJETESISHT-.ASKSUSH SMUND TI MBROJE DJAJTE E VESHUR ME TE ZEZA–ATA DJAJ QE U TMERUAN NGA ECJA SUPERFANTASTIKE E NJE EKIPI TE BRISHTE QE TRONDITI NGA THEMELET SKENEN E FUTBOLLIT EUROPJAN ME FURINE E TIJ MAHNITSE -ME GOLAT E TIJ TE MREKULLUSESHEM-ME FITORET E TIJ MAGJIKE-ME KUALIFIKIMET E TIJ SUPER HEROIKE-DUKE PRISHUR PLANET OGURZEZA TE ATYRE DJAJVE TE ZINJ QE AKUZONJE NE ERE NJE EKIP FANTASTIK SI SKENDERBEU YNE MAHNITES-.NE FUSHEN E BLERTE-.ASKSUHS NUK MUND TE NA DENOJE PADREJTESISHT-ASKUSH NUK MUND TE NA I HAJE HAKUN – DJERSEN DHE GJAKUN E DERDHUR NE FUSHE-SI KETA DJAJ KAQ KRIMINALISHT-..KRIMI I PABESE UEFJAN DO TE MARE SHUME SHPEJT NJE PERGJIGJE TE MERITUAR-..RROFTE SKENDERBEU YNE FANTASTIK.-NE JEMI KAMPIONE ABSOLUTE ME SUPER-SUPER-MERITE—GABIMI YNE I VETEM ISHTE-SE SHKUAM SHUME PERPARA FALE ZOTESISE SONE DHE PRISHEM ”PADREJTESISHT”-DESHIRAT KRIMINALE TE DISA DJAJVE TE ZINJ UEFJANE -NE NUK JEMI VETEM-ME NE ESHTE E GJITHE BOTA E PASTER E FUTBOLIT EUROPJAN.-NE BEME CMENDURITE E PADGJUARA DERI ME SOT NE SHQIPERI DHE EUROPE PRANDAJ U DENUAM-KRIMINALISHT-PA ASNJE FAJI APO MEKATI–POR E KANE KOR–SKENDERBE YNE FANTASTIK–DO TE JETOJE-…

 3. ish-tifoz i PARTIZANIT (jo ketij qe kemi) says

  Dmth, tere kjo Europe plake qe mban era sh*, me tere kato skuadra qe vijne edhe nga psemes, u gjet Skenderbeu qe paska bere mekat!!! Hapu dhe te futesh i thone kesaj! Kurse skuadrat qe kane luajtur kunder Skenderbeut, paskan qene virgjeresha te tera!!! VARI TRAPIN i thone kesaj! Me mire mut, sesa nje fshat ballkanik, sic jemi ne.

  Rrofte Europa plake, me ne krye Mafien(UEFA) e saj!

Leave A Reply

Your email address will not be published.