U përfol edhe për kalimin e tij te Barcelona, Sociedad vendos klauzolë “të çmendur” për Januzajn

0

Ditët e fundit u përfol për një kalim të Adnan Januzaj tek skuadra e Barcelonës. Megjithatë duket së kjo lëvizje mbeti në tentativë, për shkak se klubi i Real Sociedad vendosi të mbajë lojtarin të paktën deri në fund të sezonit. Përveç Barcelonës, Januzaj ka refuzuar dhe dy klube të tjera spanjolle, Sevillan dhe Valencian.

Sociedad e shikon 26 vjeçarin si “xhevahirin e skuadrës”, duke i vendosur një klauzolë të çmendur, prej 60 milionë eurosh.  Por nuk mjafton me kaq, pasi te dyja palët kanë rënë dakord që nëse rimovohet kontrata e Adnan Januzaj, klauzola do të rritet në 70 milionë euro. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.