Trofeu i parë dhe i munguar, Lionel Mesi thyen rekordin e “pëlqimeve”

Lionel Mesi ka fituar trofeun e parë me Argjentinën duke mundur Brazilin në finale. Goli i Di Marias i dha yllit argjentinas mundësinë për të gëzuar për herë të parë me Kombëtaren pas shumë dështimesh.

Nisur nga pritja e gjatë, reagimi ka qenë i madh nga njerëzit. Postimi i Lionel Mesit në Instagram teksa mban trofeun në duar ka marrë thuajse 21 milionë pëlqime duke vendosur rekord për botën e sportit në rrjetet sociale. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online