Tribuna VIP mbushet plot te Tirana-Bylis, nga trajneri i Shqipërisë te … Adolfo Sormani

Ndeshja e sotme mes Tiranës dhe Bylisit ka bërë që në shkallët e stadiumit të mos mungojnë figura të njohura. Prezent ka qenë trajneri i Partizanit, Adolfo Sormani, ndërsa në tribunën VIP është parë edhe ish-trajneri i bardhebluve, Ardian Mema. Ky i fundit dha dorëheqjen nga stoli klubit të tij, por jo nga dashuria për Tiranën, të cilën ka vendousr ta ndjekë nga afër.

Gjithashtu i pranishëm ka qenë edhe trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit, Edoardo Reja. Madje sipas “Procesit Sportiv”, tekniku italian i kuqezinjve ka shkëmbyer edhe një bisedë me bashkëkombasin e tij, Sormanin./Sport Ekspres/