Trajneri Sarri e njeh mirë që nga Napoli, Strakosha futet sërish në vështirësi te Lacio

0

Thomas Strakosha ishte titullar absolut tek Lazio derisa Pepe Reina i cili erdhi me qëllimin për t’i dhënë portierit shqiptar më shumë eksperiencë, i zuri vendin. Viti i kaluar ishte mjaft i vështirë për gardianin kuqezi, i cili mendoi dhe largimin nga Lazio.

Megjithatë, edhe pas ndërrimit të trajnerit duket se situata do të jetë e njëjtë në skuadrën e kryeqytetit. Maurizio Sarri nuk e ka marrë ende vendimin dhe Strakosha duhet të bëjë gjithçka për t’i marrë vendin Reinës. Trajneri i Lacios e ka pasur Reinën edhe te Napoli, ndërsa gjithmonë ka pasur vlerësim të lartë për të. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.