Trajneri i ri i Hamburgut, “kokë më kokë” me Mavrajn!

0

Kristian Tic, trajneri i të rinjve të Hamburgut, që ka marrë vendin e të shkarkuarit Bernard Holebak te ekipi i parë, pasi ky i fundit u largua duke e lënë ekipin në një situatë dramatike dhe në vend të parafundit, vetëm 1 pikë mbi Këlnin, që mbyll renditjen (18 Hamburgu, 17 Këlni).

Sakaq, Tic, që është pritur me duartrokitje nga ato tifozë që ndodheshin aty, teksa ka mbajtur një diskutim të përgjithshëm përpara ekipit, ka nisur bisedat individuale, duke e nisur me Mërgim Mavraj, që me trajnerin e shkarkuar nuk po luante aspak. Një bisedë ku i ka shprehur besimin mbrojtësit të Shqipërisë dhe ku i kërkuar që të japë më shumë pasi shihet si lider te ekipi.

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.