Tirana prezanton dy goditjet e mëdha nga Afrika

0

Më në fund Ze Maria mund të buzëqeshë, sepse kërkesat e tij të mëdha, lojtarët që dëshironte të merrte nga Gor Mahia, klubi ku kishte punuar në Kenia.

Pas tentativash pa fund, Tirana ia ka dalë mbanë të rrëmbejë dy nga yjet e Gor it, qendërmbrojtësin Musa Mohamed dhe mesfushorin Kenet Muguna.

I pari është qendërmbrojtës ekspert, me shumë tituj të fituar dhe titullar i Kenias.

I dyti është supertalent, mesfushor me cilësi të shkëlqyera dhe që Tirana e sheh si një investim të artë për të ardhmen, ndaj e ka blerë për 40 mijë dollarë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.