Tifozët bëhen problem në mbrëmjen e fishekzjarreve, Balaj tund rrjetën edhe në Kupën e Austrisë

Bekim Balaj po rikthehet në formën e tij më të mirë në Austri. Vetëm para pak minutash, sulmuesi shqiptar ka arritur të shënojë në minutat e fundit të takimit në përballjen e Kupës për Sturm kundër Kapfenberg.

Pavarësisht se e luajtën ndeshjen për pjesën më të madhe me një lojtar më pak, për shkak të një kartoni të kuq të marrë në pjesën e parë, miqtë arritën që të dilnin me tre pikë në shifrat 0-2. Tifozët e Sturm ishin ata që u bën problem në këtë përballje pasi me nisjen e lojës, filluan ta kthejnë stadiumin në mbrëmjen e fishekzjarreve, duke e pushtuar fushën nga tymi. Në kushte të tilla gjyqtarët vendosën që të vazhdonin takimi me 5 minuta vonesë. /Sport Ekspres/