“Të ishte për trajner, Katari bëhej kampion bote”! Armand Duka: Do kishim marrë Murinjon trajner te Shqipëria po të jepnin nga 2 euro…

0

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit ishte i ftuar në studion e emisionit “Ora Sport” në “Ora TV”. Armand Duka iu përgjigj pyetjeve të gazetarëve të pranishëm në panel, ku sigurisht nuk mungoi interesi për Kombëtaren. Silvinjo është trajneri i ri i ekipit kombëtar dhe kreu i FSHF-së është pyetur në lidhje me pritshmëritë rreth brazilianit. Por Duka shprehet se nuk është trajneri çelësi i vetëm i suksesit.

“Nëse trajneri do të ishte shkopi magjik, Katari do të ishte kampion bote. Do të blinte më të shtrenjtin në botë dhe do të ishte kampion bote. Pres që trajneri të bëjë maksimumin që mund t’i japë një trajner një skuadreje. Nuk pres që vetëm me Silvinjon… Se kishim marrë Murinjon. Kishim mbledhur shqiptarët të fusnin nga 2 euro dhe kishim marrë Murinjon ”, ka thënë Armand Duka./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.