“Të gjithë prisnim fitoren, këta lojtarë mund të bëjnë më mirë”, Osmani flet pas debutimit: Barazimi ishte rezultati i saktë

Vllaznia nuk ka mundur të marrë dot tre pikët mbrëmjen e sotme. Qatip Osmani ka debutuar me një barazim 1-1 në stolin e kuqebluve. Esat Mala fitoi një 11 metërsh në minutën e 27 dhe pranë pikës së bardhë të penalltisë shkoi kapiteni Balaj. Sulmuesi shkondran nuk gabon përballë portierit të Erzenit duke e dërguar topin në rrjetë. Pjesa e parë përfundoi me epërsinë minimale të Vllaznisë.

Erzeni nuk u pajtua me humbjen dhe në minutën e 68 arrin të barazojë shifrat në 1-1. Zeka tronditi shtyllën nga distanca, por topi i kthyer pas u përplas në trupin e portierit Qarri dhe u ndal më pas në rrjetë. Pas vërshëllimës përfundimtare të arbitrit, tabela në stadiumin “Loro Boriçi” shënon 1-1, me Erzenin dhe Vllazninë që largohen me nga një pikë nga fusha e lojës. Më poshtë mund të ndiqni intervistat e trajnerëve për emisionin “Skaner Superiore“ në “MCN TV“.

Osmani (Vllaznia): “Sigurisht që të gjithë prisnim së paku fitoren. Megjithatë, sa i përket lojës, shumë hapësira i lamë kundërshtarit. U munduam në pjesën e dytë të freskonim diçka me ndërrimet. Prapë së parë nuk ia arritëm. Mendoj që barazimi është rezultati i saktë. Ne kemi bërë dy stërvitje të lehta, taktiko-teknike. Jemi përqendruar në probleme të kaluara të ekipit. Kemi lojtarë kualitativë, të cilët janë të lënduar. Janë lojtarë me rëndësi për këtë ekip. Mendoj që këta lojtarë që luajtën sot mund të bëjnë edhe më mirë. Pres që të përmirësohemi dhe të marrim rezultate më të mira“./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online