Browsing Tag

Shpetim Mocka

Prezantohet Shpëtim Moçka, vlonjati pranon ofertën

Shpëtim Moçka këtë verë ka pasur disa oferta. Nga Tirana ishte larguar prej kohësh, por duhej zgjedhur kontrata. Duket se tashmë edhe kjo çështje ka marrë drejtim, pasi sot portieri vlonjat është prezantuar në skuadrën e tij të re. Moçka…

Një miqësore dhe një largim, Tirana planifikon gjithçka

Tirana do të nisë përgatitjet intensive me 4 janar, ndërkohë që drejtuesit e klubit po punojnë për të përforcuar skuadrën. Lëvizjet nuk është se do të jenë të shumta, por synohen futbollistë që të bëjnë diferencën. Duke qenë se…

“Tironasi” Moçka, koha për falënderime

Shpëtim Moçka është lojtari më i ri i Tiranës. Mbasi ka arritur akordin një vjeçar me bardheblutë, 28-vjeçari ka shkruar në faqen e tij zyrtare në “Facebook”. Falenderime për Teutën dhe gati për aventurën e re. Tirana është ekipi i…

Zyrtare: Prezantohet Shpëtim Moçka, firmos për një vit

Ka qenë një objektiv edhe në të shkuarën, por vetëm sot është arritur marrëveshja. Shpëtim Moçka është zyrtarisht i Tiranës, pasi ka nënshkruar për një vit me bardheblutë. Portieri vlonjat është paraqitur në ambientet e klubi dhe ka pozuar…

Opsionet për Moçkën, vlonjati i ka idetë e qarta

Shpëtim Moçka është i lirë dhe shumë shpejt duhet të ndajë mendjen se ku do të luajë sezonin e ardhshëm. Portieri vlonjat po përflitet në disa ekipe, madje edhe për një emër të madh si Tirana. Bardheblutë e kanë tentuar edhe në të shkuarën…