Browsing Tag

Portland Timbers

FOTO | Kampionati amerikan nis me gola dhe… rekord acari!

Fundjavën që lamë pas nisi sezoni i ri i kampionatit amerikan të futbollit, MLS. Një ndër ndeshjet më të veçanta ishte ajo mes Kolorado Repdis dhe Portland Timbers, e cila përveçse spektaklit që dhuroi në fushë, ishte e veçantë, pasi u…

VIDEO | Historike në MLS, Atlanta e Tata Martinos kampione!

Atlanta Junajtid arriti një fitore historike përballë Portland Timbers, duke fituar titullin kampion. Finalja e madhe e MLS u mbyll me rezultatin 2-0 për Atlantën, që fitoi titullin e parë në historinë e saj, në sezonin e dytë në elitën e