Browsing Tag

Opinion

Vora e Tomori dëshmia reale, boll me futboll bashkish!

Futbolli shqiptar ka vite që ndodhet nën pushtetin e drejtuesve lokalë dhe vetë ulje e ngritjet në kategori të shumë skuadrave flet për gjendjen e tyre. Të fundit që bien në të dytën janë Tomori dhe Vora, klube që janë pikërisht nën…

Tirana duket gati, por mungon “blerja” e domosdoshme

Tek Tirana janë optimistë për sezoni e ri. Kryeqytetasit kanë siguruar rinovimet me të gjithë titullarët e sezonit të kaluar, si dhe kanë afruar në ekip disa lojtarë “në letër” cilësor si sulmuesi maqedonas Blazhevski, mesfushori i ardhur…