Browsing Tag

Nexhat Bizhdili

Bizhdili i ashpër: Ky, mësimi më i keq në këtë sezon!

Te skuadra e Besës nuk është kapërdirë lehtë ngjarja e bujshme në ndeshjen me Egnatian. Kavajasit ishin në humbje për 45 minutat e para, por në të dytën erdhi transformimi dhe në fund ndeshja u fitua 3-2. Kjo fitore me aromë tolerimi ka…

Bizhdili: Me Maganin trajner shkojmë në Superiore!

Gugash Magani u emërua para pak javësh si trajneri i ri i skuadrës së Besës. Klubi kavajas i mungon Superiores prej pesë sezonesh dhe presidenti Nexhat Bizhdili kërkon t’i japë fund pritjes së gjatë. Në një intervistë për “RTSH Sport”,…