Browsing Tag

Kairat

Arrogancë kazake, drejtuesit acarohen në konferencë shtypi

Trajneri i Kairatit i konsideronte të gjitha pyetjet si provokim dhe ka qenë jo pak nervoz: Nuk e llogarisim fare Skënderbeun! Të acaruar dhe mendjemëdhenj janë shfaqur dje në konferencën e shtypit përfaqësuesit e Kairatit. Konkretisht,…

Kairati mbërrin në Korçë, edhe Iliçeviç në dispozicion

Kairat Almati ka mbërritur mbrëmjen e djeshme në Tiranë dhe pasi ka kaluar natën në hotel, paraditen e sotme ka zbarkuar në Korçë. Klubi kazak ka udhëtuar që dje për në Shqipëri, për faktin se i duhet të bënte mijëra kilometra me avion dhe…

Arshavin: Rival shumë cilësor, tani do vuajmë

Mesfushori i famshëm i Kairat Almatit, Andrei Arshavin, foli pas ndeshjes së barazuar ndaj Skënderbeut, duke pranuar se tashmë Kairati nuk është më favorit për kualifikimin. “Ishte një ndeshje e vështirë, mjaft e ekuilibruar. Rezultati…

Skënderbe, je super!

Një duartrokitje për Skënderbeun, jemi apo nuk jemi tifozët të klubit korçar, sepse në Europë jemi të gjithë shqiptarë. Bardhekuqtë, që këtë vit për herë të parë e mbyllën pa titull pas disa vitesh dominim total, nuk janë tronditur as…

Rivali i Skënderbeut “bombardon” në fushë e në merkato

Misioni i Skënderbeut në Europa League është tepër i ndërlikuar dhe përballja me Kairat Almatin ka shumë vështirësi. Së pari, përballë është një klub shumë i organizuar dhe i pasur, me për grup të shkëlqyer lojtarësh, ku spikat sulmi i…

Andorra ishte shëtitje, Skënderbeu shihet ndaj Kairatit

Njihuni me Kairatin, legjendën e Kazakistanit, skuadër që vlen tre herë më shumë se Skënderbeu dhe që ka disa vite që na është bërë makth Pasi kaloi me lehtësi andorrasit e San Zhulias, të paktën në Andorra, Skënderbeu mendon menjëherë…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online