Browsing Tag

Ersil Ymeraj

Ymeraj gati për Devollin, lajme të mira edhe nga infermieria

Kastrioti po mendon për ndeshjen me Skënderbeun në transfertë dhe trajneri Bledar Devolli i gëzohet faktit që Lukman Husein dhe Edi Bojom nuk kanë probleme serioze. Dy mbrojtësit lanë fushën të dëmtuar në takimin me Luftëtarin, por janë…

Ymeraj ka “recetën”: Ja si shpëton Kastrioti nga rënia!

Ersil Ymeraj në verë kërkoi largimin nga Kamza dhe iu bashkua Kastriotit. Fazën e dytë ai nisi të aktivizohet rregullisht dhe është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm për krutanët. Shkodrani mendon se harmonia dhe ritmi në…

Minusi i madh dhe mbijetesa, Ymeraj: Bilanci bëhet në fund  

Ersil Ymeraj ka fituar formacionin te Kastrioti dhe shkodrani ia ka shpërblyer trajnerit Stavri Nica. Mesfushori shënoi golin e barazimit të përkohshëm kundër Laçit, por në fund krutanët u mposhtën 2-1. Kjo nuk është përjetuar mirë, sikurse…