Browsing Tag

DBU

Dorëzohet DBU, marrëveshje me lojtarët

Danimarka u përfshi në kaos së fundmi, pasi lojtarët ishin në konflikt me Federatën Daneze të Futbollit, që nuk lejonte lojtarët në ndeshjet e kombëtares të reklamonin në aksesorët e tyre sponsorët personalë. Kjo bëri që në ndeshjen e…

Kriza daneze, me ekipin e futsallës në Nations League!

Situata te kombëtarja e Danimarkës është delikate dhe shumë serioze. Lojtarët janë në konflikt të hapur me Federatën Daneze të Futbollit (DBU) për shpërblimet e parashikuara dhe të drejtat e imazhit. Danimarka zhvillon nesër ndeshjen…