Browsing Tag

Atsina

Atsina kërkon ndjesë për ndërhyrjen ndaj Sirgit

Kristian Sirgi u largua me shpejtësi nga fusha e lojës ditën e  djeshme pasi mori një goditje të fortë nga Çarls Atsina që në minuta e para të ndeshjes. Lojtar iu largua drejt spitalit për të pasur një kujdes më të specializuar, por kjo gjë…

Vllaznia largon Atsinën, sulmuesi e kërcënon në FIFA

Duke u bazuar në rregulloret e FSHF-së, UEFA-s dhe FIFA-s, kuqeblutë kanë vendosur të ndërpresin në mënyrë të njëanshme kontratën me sulmuesin ganez Gaspër Marku Kishte ditë të tëra që ishte paralajmërohej një gjë e tillë, por vendimi…

Atsina më në fund tregon sa vlen: Golat, për Cungun

Çarls Atsina ishte ndër të paktët lojtarë që e bindi ish-trajnerin Armando Cungu dhe u bë pjesë e Vllaznisë në verë. Nisi të luante, por befas përfundoi në infermieri dhe Cungu u ankua se lojtari kishte ardhur i dëmtuar. Gjithsesi, me…