Sytë te Tirana, rinis Kategoria e Parë

0

Viti 2018 ka qenë i mbushur me lëvizje në merkato dhe disa ekipe të Kategorisë së Parë kanë bërë revolucion, aq sa skuadra si Burreli, Besa e ndonjë tjetër nuk njihen më.

Gara mbetet po ajo, sepse faza e dytë sheh Tiranën e Kastriotin favoritët e mëdha, me Bylisin e Egnatian që janë aty pranë, duke u munduar të qëndrojnë sa më pranë kreut dhe të përfitojnë nga ndonjë gabim i skuadrave kryesuese.

GRUPI A

Burreli-Besëlidhja       1-0

Shënues: Beçka 58′

Erzeni-Besa                 2-0

Shënues: Shkëmbi 4′, 45′

Vllaznia B-Korabi       0-0

Egnatia-Dinamo        0-0

NESËR Kastrioti-Tërbuni

GRUPI B

Tirana-Shkumbini     3-0

Shënues: Ngo 44′ p., Qilimi 52′, Vrapi 81′

Tomori-Turbina         3-0

Shënues: Mitraj 62′, Çaço 77′, Buba 90′

Apolonia-Naftëtari     4-0

Shënues: Mihana 3′, Hysenshahaj 13′, Llambro 63′, Gjata 78′

Iliria-Bylis                     0-3

Shënues: Zisi 26′, 68′, Mahmutaj 63′

Shënkolli-Pogradeci      1-0

Shënues: Tuci 85′

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.