“Skudeto në tavolinë për Juventusin? Jo faleminderit”! E konfirmon Agnelli, me një pëlqim në Twitter

Në mediat italiane është raportuar prej ditësh se Juventusi po bën gjithçka për të shtyrë nisjen e kampionatit dhe për ta marrë atë në tavolinë. Madje duke mbërritur edhe në pikën për të dërguar lojtarët jashtë Italisë, që të vonohet edhe më shumë procedura dhe titulli të jepet në tavolinë. Futbollistët do të duan edhe 14 ditë të tjera në karantinë, ndërsa bardhezinjtë mbajnë vendin e parë aktualisht.

Ndërkohë Andrea Agnelli e ka konfirmuar me një pëlqim në Tëitter, se Juventusi kërkon tjetër gjë. Një postim në profilin e “La Terza Stella”, shkruhet: “Skudeto në tavolinë? Jo faleminderit”. Agnelli ndan të njëjtin mendim, ndërsa edhe në mediat italiane kjo është nënkuptuar që Seria A duhet të zhvillohet deri në fund. /Sport Ekspres/