Skandali/ Futbollit është fortesa e fundit, Veliaj u bën presion delegatëve me shkresën që nuk e lexoi askush

0

Në hotelin “Internacional Tirana” ështe zhvilluar një mbledhje e rëndësishme, kur jemi vetëm një ditë para zgjedhjeve për kryetarin e shoqatës rajonale në Tiranë. Sipas raportimit të “Newsport” në ketë mbledhje kanë qenë të pranishëm të gjithë delegatët, Erion Veliaj, Plarent Ndreca i PS, Shakohoxha dhe Eduart Prodani.

Në sallë ka qarkulluar një shkresë ku askush nuk mund të lexonte se çfarë përmbante dhe disa janë detyruar që ta firmosin atë. Por në shumicën e rasteve kishte refuzime në mënyrë kategorike. Në këtë shkresë thuhej: “Çdo firmë e hedhur para kësaj mbledhje është ilegjitime dhe firmosa e sotme shfuqizon atë që është firmosur më herët”. Tashmë është e qartë se politika po kërkon të luajë me topin e futbollit, si fortesa e fundit për të pushtuar plotësisht Shqipërinë./Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.