Situatë e çuditshme! Dëshira e Cristiano Ronaldo për të shënuar i kaloi limitet, gjeti “golin pabesisht” që nuk iu quajt nga arbitri

Ka përfunduar ndeshja e javës së 10-të të Premier League mes Manchester United dhe Neëcastle. Djajtë e kuq kanë barazuar pa gola, duke vazhduar krizën e rezultateve. Ronaldo arriti të shënonte një gol në fillim të pjesës së dytë, por ai u anulua për pozicion jashtë loje dhe më pas ndodhi një situatë shumë e çuditshme.

Portieri i Neëcastle, Pope, vendosi topin disa metra para zonës së tij të penalltisë dhe po bëhej gati për ekzekutimin e goditjes, ndërsa Ronaldo po afrohej dalëngadalë dhe nuk dëshironte të kuptohej nga portieri, derisa vodhi topin dhe “shënoi pabesisht”. Sigurisht që ky gol u anulua, pavarësisht protestave të shumta te vendasit se portieri e kishte prekur topin. Dëshira e Ronaldos për të gjetur rrjetën i kalon të gjitha limitet… /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online