Sinjali u dha që në derbi, ndryshimet dhe oraret përfundimtare të javës së shtatë në Superiore

FSHF kishte vendosur përpara pak kohësh që asnjë prej ndeshjeve të mos luhej në prozhektorët e dritave, pa marrë garancinë nga këto stadiume se nuk do të përsëriteshin skena si në takimin mes Tiranës dhe Teutës.

Më saktësisht bëhet fjalë për një ndërprerje të dritave, kur ndeshja ishte duke u zhvilluar. Por sinjali i parë u dha në derbi, atje ku pasi FSHF u sigurua se kishte furnizimin e duhur dhe garancinë me energjinë elektritike, për ta bërë më të bukur përballjen dhe siç i kishte përshtat, u zhvendos në mbrëmje.

Pas këtij vendimi ka ardhur edhe zyrtarizimi i Vllaznisë në mëngjesin e sotëm, që ka zyrtarizuar orarin me Kukësin në 17:00 për ditën e dielë dhe jo në 14:00 siç është thënë më herët. Në të njëjtin orar do të zhvillohen edhe tre ndeshjet e së shtunës. /Sport Ekspres/

Të shtunën

Partizani – Teuta 17:00

Flamurtari – Tirana 17:00

Skënderbeu – Luftëtari 17:00

Të dielën

Laçi-Bylis 14:00

Kukësi-Vllaznia 17:00

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online