“Shqiptarët e sëmurë”/ Media serbe vazhdon më tej: Pas Ibrës, shpikën edhe fjalët e Ronaldos për Serbinë

0

Shpeshherë në rrjetet sociale dhe media të ndryshme qarkullojnë disa thënie nga personazhe të njohura edhe të botës së sportit të cilat kanë dyshime të mëdha mbi vërtetësinë e tyre. Një temë që është hapur veçanërisht në Serbi pas hedhjes së shortit mes Zvezdës dhe Milanit në “Europa League” është thënia e Ibrahimoviç.

“Kosova është Serbi ashtu si nëna ime është e virgjër”. Këto janë fjalët që kanë dalë nga ana e sulmuesit suedez, të paktën në këtë mënyrë kanë bërë xhiron e mediave shqiptare. “Kurir” do të shuante gjithçka për të treguar se ishte e gjitha një sajesë e shqiptarëve pasi Ibrahimoviç ka lidhje të ngushtë shoqërore me shumë lojtarë dhe trajnerë serb.

Së fundmi është “Informer” që vazhdon më tej teksa duke e hapur artikullin me “shqiptarët e sëmurë që thonë gënjeshtra” kanë përmendur rastin e Kristiano Ronaldos. Disa fjalë që kanë qarkulluar e të vendosura në gojën e portugezit: “Unë e kam parë se çfarë ndodhi në Beograd. Lojtarët e Shqipërisë janë sulmuar në mënyrë të turpshme. UEFA duhet të reagojë dhe kjo nuk duhet të ndodhi më kurrë në kryeqytetin e Serbisë. Sporti duhet të mbrohet”. “Kjo është një tjetër gënjeshtër që raportohet në Shiqpëri pasi Ronaldo nuk i ka thënë kurrë këto fjalë”, mbyll artikullin “Informer”. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.