Shqipëria dhe Kosova ndahen në “paqe“, vajzat kuqezi barazojnë me përfaqësuesen dardane

0

Ka përfunduar në barazim ndeshja eleminatoreve të botërorit futbollit të femrave midis dy përfaqësueseve të trojeve shqiptare, Shqipërisë dhe Kosovës. Në minutën e 43- të ishte futbollistja Doçi që realizoi për përfaqësuesen kuqezi, duke e mbyllur pjesën e parë me rezultatin 1-0.

Ndërkohë në pjesën e dytë Kosova e kërkoi më shumë golin dhe në minutën e 72-të Limani barazon shifrat. Të dyja skuadrat ndanë nga një pikë. Kjo është hera e dytë që Shqipëria përballet me Kosovën, ku ndeshja e parë u fitua 3-2 ngq përfaqësuesja kuqezi./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.