“Shkijet duan të na marrin edhe bukurinë“, Hygerta Sako i kthehet ndjekësit serb: Krenare që kam gjak ilir

Moderatorja Hygerta Sako njihet për bukurinë e saj dhe shpesh e tregon edhe në rrjetet sociale, ku është shumë aktive. Sigurisht komentet apo komplimentat nuk mungojnë për të, megjithëse së fundi është hasur me një mesazh që nuk i ka pëlqyer. “Dukesh si serbe“, i shkruan një person serb ish-misit shqiptar.

Por Hygerta Sako nuk e lë pa një përgjigje, duke ia kthyer me krenari se është shqiptare. “Dukem si shqiptare dhe jam krenare që kam gjak ilir”, është përgjigja e gazetares së “RTSH”-së. Këtë gjë vendos të shpërndajë me të gjithë në llogarinë e saj në “Instagram”, ku e shoqëron me fjalët: “Edhe bukurinë duan të na e përvetësojnë shkijet”. Ndërkohë në një tjetër postim të saj, Sako shton: “Komenti i tij ishte provokim i pastër, ndaj meritonte t’i thuhej kush janë autoktonët”./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online